Mermer masaların klasik ve modern duruşları, dayanıklı olmaları ve şık görünümleri ile sadece evlerde değil cafelerde ve bu mekânlara benzer ortamlarda kullanıldıklarını görmüşsünüzdür. Hem sade bir stile sahip olmaları hem de fazlasıyla modern bir çizgide durmaları sebebi ile abartıya kaçmadan şıklık peşinde olanlara oldukça uygun olduklarını söyleyebiliriz. Mermer taşının tek bir görünüşe sahip olmaması nedeniyle de farklı görsellikte üretimlerini yapmak söz konusudur. En çok yemek masası olarak kullanılırlarken dresuar masaları, özellikle ofislerinizde kullanabileceğiniz çalışma masaları, tezgahlar ve en sık rastlanılan cafe masaları mermer taşı ile tasarlanabilirler.

Kullanım alanı olarak oldukça çeşitli varyasyona sahip olmasının bir nedeni de dayanıklılığının kanıtlanmış olmasıdır. Taş tabanlı olduğu için doğrudan sağlam malzeme kategorisine girerek sizi memnun edecektir. Çoğu masa için kibar bir görünüş vermesi amacı ile incecik kesilerek müşterilere sunulsa da hala dayanıklı kalma özelliğini korur. Bu yüzden kaba bir görüntüye sebep vermeden sağlam bir masa tercihi yapmak istediğinizde büyük ahşap ve tahtadan olanlara hatta demirden üretilenlere bakmadan mermer olanlarını tercih edebilirsiniz.

Mermer masalar cafelerde kullanılma popülerliklerini yine bu sağlam olma özelliklerinden hem de pek çok mekâna fazlasıyla yakışan görünümlerinden almaktadırlar. Özellikle beyaz ve siyah gibi zıt renklerde tercih edilerek kullanılırlar. Bir mekânın içinde çok sayıda masa ve sandalye bulunmasından ötürü göze hoş gelen sadelikleri ile şık bir ambiyansın oluşturulmasına yardımcı olan en önemli unsurlardandırlar. Denildiği gibi kaba bir görünüşleri olmadığı için mekânınızın da bütünlüğünü ve sadeliğini bozmadan mermer masa modellerine yer açabilirsiniz.

 

Mermer Masa İmalatı

Mermer masa imalatı özenle seçilen mermer taşlarının atölyelerimizde biçim verilmesi ve masa yapmak için gerekli diğer unsurlarla birleştirilmesi sonucunda gerçekleşmektedir. Genellikle cafe ve restoranların ya da otellerdeki kimi bölümlerde yer alan modellerimizin üretim süreci çok daha planlı ve mekânların isteklerine sadık kalacak şekilde yapılır. Bu alanlarda birden fazla aynı modelde masa üretildiği için her bir parçaya tek tek özenle ve titizlikle işlemler yapılmaktadır. Mermerlerden masaların ayaklarına kadar her bir detayın en kaliteli materyallerden oluşmasını istediğimiz için özenle seçilen malzemelerle mermer masa imalatını yapmaktayız. Cafenizin ya da bunlara benzer işletmelerinizin, ofislerinizin ve evlerinizin ihtiyacı olan mermer masa modellerini yine mekânlarınızın tarzına en uygun şekilde geliştirerek en güzel masa modellerini sizler için atölyelerimizde tasarlıyoruz. Mermerin modeli, genel renk tonları, büyüklüğü ve şekli gibi önerilerinize açık olacak şekilde karşılıklı bir üretim süreci sonucunda en fazla memnun kalacağınız ürünlerimizi kataloğumuza dâhil ediyoruz.

 

Mermer Masa Özellikleri Nelerdir?

Mermer masa özellikleri diğer birçok masa materyali gibi kolay ulaşılabilir oldukları için çok sayıda farklı tasarıma sahip olması nedeniyle değişmektedir. Çok genel bir şekilde özellikleri sıralanacak olduğunda ilk önce kendine has bir stili ve görselliği olduğunu söylemek gerekir. İster beyaz ister siyah renkte tercih edin; mermer taşının ikonik duruşu masanızın havasını oldukça güzelleştirecektir. Bunun dışında mermer masalar sağlam yapıları ile de dikkat çekerler. Kolay kolay eskimeyen ve yıpranmayan bir kalite düzeyine sahiptirler. Özellikle cafelerde ve restoranlarda sıkça kullanılacak olmalarından ötürü en kaliteli mermer çeşitleri ile üretilmiş masalardan görmek mümkündür. Dayanıklı olmaları ve her zamana uygun bir görünümleri olmaları nedeniyle dilediğiniz yerde ve sürede kullanabilir ve de bütçenizi sürekli farklı masa satın alarak yormayabilirsiniz. Son bir özellik olarak da bu masa modelleri sade duruşlarıyla herhangi başka bir materyal ve tarz ile bütünleşmekte zorluk çekmez. İster masanızın ayaklarını demirden isterseniz de altın kaplama çelikten seçin; her durumda oldukça şık ve tarz sahibi bir modele kavuşmanız mümkündür.